İçeriğe geç

Kredi Kartı Limit Yükseltme Taktikleri

Bankacılık hizmetleri üzerine yapılan son düzenlemeler her ne kadar tüketicilerin canını sıkan yönde ilerlerse de ülke ekonomisinin düzenlenmesinde önemli adım niteliği taşımaktadır. Bu duruma dayalı olarak birçok kişi kredi kartları üzerine gelen bu yeni düzenlemeler doğrultusunda mevcut limitlerini olabildiğince dikkatli kullanmaya özen göstermektedir. Birçok kişi de mevcut limitin az olmasından şikayetçi olarak limit yükseltme teknikleri üzerine arayışlara geçmektedir. Bu arayışlar neticesinde normal statüde açılan ilk limit miktarı olan 1000 TL, yetersiz olduğundan tüketiciler çeşitli yöntemlerle kartlarına ait limitlerini yükseltme çabasına girmektedirler. Yapılan yeni düzenlemeler ve yeni kanunlar çerçevesinde kartınızın limiti en fazla maaşınızın 4 katı kadar yükseltilebilmektedir. Örneğin 1000 lira maaşınızın var olduğunu düşünürsek, 4 bin TL’ye kadar kartı limiti yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.
LİMİTİMİ ARTTIRMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Limit arttırmak için izlenilmesi gereken yollar arasında ilk sırada kart borçlarının ödenmesi gelmekte.  Borçlarınızı ödediğiniz takdirde hem bankalarla sorun yaşamazsınız hem de buna ek olarak kartınızın limitinin artmasında büyüm bir adım atmış olursunuz. Kredi kartı borçları ödendiği vakit bankaların sizin sürekli güvenilir müşteri statüsünde tutacağından ötürü limit artışı da böylelikle yükselişe geçerek, mevcut kart limiti sizin talebinize gerek bile duyulmadan banka tarafından artacaktır.
Borç ödeme işleminden bir sonraki adım ise mevcut veya diğer farklı bankalarından almış olduğunuz kredilerin düzenli bir şekilde ödenmesi üzerinedir. Buna ek olarak olabildiğince hızlıca kapattığınız kredi borçları da kart limit artışında büyük bir önem taşımaktadır. Kredi borçlarının ödenmesi kredi kartı limit arttırma da önemli bir yere sahip olmaktadır. Eğer sıkıntılı bir dönem geçiriyor ve aynı zaman’da ileriki bir tarihte limiti yüksek bir kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız, öncelikle tüm mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatmanız gerekmektedir. Hemen sonrasında kredi kartlarınızı iptal ederek yeni bir başvuru da bulunarak yüksek ya da arttırılabilir bir kredi kartı başvurusu üzerine işlem yaparak kart sahibi olabilirsiniz.

Tarih:Genel BilgilerKredi Kartları

2 Yorum

  1. Burak Burak

    Ben buna benzer bir sistem uyguladim limitimi yanilmiyorsam 2 ayda yukselttiler.

    • admin admin

      Evet dikkatli olun sürekli hızlıca bu taktiklerle yükseltiyorlar, fazla limit tehlikeli olabilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir