İçeriğe geç

Kredi Notumu Nasıl Öğrenebilirim ?

Tüketiciler bankacılık hizmetleri üzerine yapmış oldukları kredi veya kartı işlemlerinde oldukça dikkatli olmalıdırlar. Bunun sebebi ise bir sonraki bankacılık hizmetlerinden faydalanmak üzerine olmasıdır. Kredi Kayıt Bürosu olarak adlandırılan ve tüketicinin tüm bankacılık işlemlerinin bu alanda bulunan veri bankasında toplanarak ülkemizde bulunan birçok banka’nın bu havuzdan edindiği bilgiler doğrultusunda tüketicilere cevap verdiğini unutmayın. KKB tarafından geliştirilen Findeks kredi notu tam da bu konuda devreye girerek kredi çekmek veya kart başvurusu yapmak isteyen kişilerin burada yer alan puanları doğrultusunda bankacılık hizmetleri üzerine işlem yapabilmektedir.

FİNDEKS NE İŞE YARAR?

Findeks notu nedir sorusuna net bir cevap vermek gerekirse; örnek olarak herhangi bir bankadan almış olduğunuz kredi veya kartı kullanırken, ödemelerinde ne kadar titiz olursanız notunuz o kadar yüksek olacaktır. Eğer ödemelerinizi geç veya aylarca yapmadığınız takdirde hem bankaların yakın takibine girersiniz hem de kredi notu değeriniz oldukça düşer ve bir sonraki bankacılık hizmetlerinden yararlanmanız ise oldukça imkansız bir seviyeye düşmektedir. Bu nedenle notuzun yüksek olması için yapılması gerekenler arasında ilk sırada ödemelerinizin düzenli yapılması üzerinedir.

NOTUMU NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?

Notunuzu birden fazla yollar ile öğrenmeniz oldukça mümkün olmakta. Birçok tüketici notumu nasıl öğrenebilirim sorusuna cevaplar aradığından ötürü bu yazımızın sonunda sizlere pozitif yollar sunarak rahatlıkla notunuzu öğrenebilirsiniz. Bunlardan ilki hemen konumuzun başında sizlere bahsettiğimiz KKB tarafından sağlanan hizmet olmakta. Findeks ile kredi notu öğrenme yolu sayesinde cüzi bir ücret karşılığında kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Findeks notu öğrenme 5 TL’lik bir ücret karşılığında sağlanabilir.
Öğrenme yolları arasında bir diğer seçenek ise banka üzerinden yapılmakta. Bankalardan öğrenme olasılığını kısa bir sorgulama işlemi dahilinde net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Herhangi bir bankaya gidere  notunuz hakkında bilgiler alabilirsiniz. Bunun en etkili yolu kart başvurusu veya kredi çekme konusundaki işlemlerde banka çalışanından rahatlıkla notunuza ilişkin net bilgiler alabilir ve bu doğrultuda dilediğiniz bankacılık işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Tarih:Genel Bilgiler

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir