İçeriğe geç

Kredi Kartını Telefonla Alışverişe Açtırma

Çağımızın tüketiciler tarafından en çok tercih edilen ödeme yolları arasında ilk sırada yer alan kredi kartları günümüz rutin hayatımızda artık büyük bir yere sahip olmaktadır. Birçok tüketici alışverişlerinin tümünü artık nakit para yerine taksitle ödeyebileceği ve ülkemizde yer alan birçok bankanın sunmuş olduğu özel kredi kartları ile yapmaktadır. Böylelikle hem daha hızlı bir ödeme gerçekleştirmekteler hem de taksitle alışveriş yapmanın keyfini sürmektedirler. Fakat bu deyimler tamamen bilinçli ve kontrollü alışverişler için geçerli olmaktadır. Günümüzde birçok tüketici bilinçsizce kredi kartları ile yaptıkları alışverişler sonrasında büyük hüsranlara kapılabilmektedirler. Bunun dışında özelliklede bir müddet önce kart başvurusu yapıp ta aniden gelen kredi kartlarını açtırmak isteyen kişiler, en çokta bayrama veya özel günlere dayalı olarak kredi kartlarını bir an önce açtırıp alışveriş yapmanın derdine düşmektedirler. Bu konumuzda ise sizlere kartınızı telefonla alışverişe açtırma işlemi hakkında detaylı bilgiler sunacağız.
KARTI ALIŞVERİŞE NASIL AÇABİLİRİM?

Uzun zaman önce başvuru yaptığınız veya elinize ulaştığından beri hiç kullanmadığınız kredi kartlarınız güvenlik açısından alışverişe kapalı olabilmektedir. Bu doğrultuda kısa bir işlem yaparak kartınızı tüm alışverişlere açarak taksitli ve hızlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. Özelliklede daha önceleri yeni bir kredi kartına sahip olan tüketiciler mevcut kartın ilgili banka şubesine giderek kredi kartını alışverişe açmaktaydılar. Günümüz teknolojisi ve ilerleyen bankacılık işlemleri sayesinde bu işlemler artık telefon üzerinden bankayla iletişime geçilerek de yapılabilmektedir. İlgili bankanın telefon numarasını çevirerek telefonun diğer ucundaki müşteri hizmetlerine bağlı personel ile birlikte gireceğiniz diyalogda sizden kart bilgileriniz, doğum tarihi bilginiz, anne kızlık soyadı ve benzeri önemli güvenlik soruları sorulduktan sonra kart açtırma talebinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Telefon ile kredi kartını alışverişe açtırma dışında SMS ile de bunu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartını SMS ile alışverişe açtırma işlemini ilgili bankanızın SMS servisine bilgilendirme metodunu yazarak kartı alışverişe açtırma talebinizi yapabilirsiniz. Bu doğrultuda bankanın kartınızı alışverişe açmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemler bazı bankalar tarafından sağlanamamaktadır.

Tarih:Kredi Kartları

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir