İhtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır?

İhtiyaç kredisi müracaatı inşa etmek istiyor fakat, hangi yolla, nasıl kredi çekeceğinizi bilmiyorsanız, sizin için seyretmeniz lüzumlenen stepleri anlattık.

Pınar Kılıç Vappreau

İhtiyaç kredisi müracaatı nasıl yapılır?

Birtakım ihtiyaçlarınızı karşılamak için kredi kuallanmaya hüküm verdiyseniz, ilk olarak bunun olası olması için kimi koşulları adına kazançyor olabilmelisiniz. Mesela, 3- 6 ay SGK’lı olmuş olmanız ehemmiyetli. Buradan, ihtiyaç kredisi müracaatı için ihtiyaç duyulan koşullar ve vesikaler ile ilgili bilgili olabilirsiniz.
Ardından, bütçenizi zorlamayacak tek maaş ödeme tasariı hazırlamalısınız. İhtiyaç kredisi ödeme tasariı yazdığım makaleyiz size takviyecı olacaktır. Kredi mukayese yapıp, kendisinize ideal ihtiyaç kredisini seçtikten ardından, muhtelif yollarla müracaat edinuzu meydana geldirebilirsiniz. Son zamanlarda kredi müracaat için değişik formüller sahip olunan. webten çevrimiçi, telefon sms yoluyla veyahut şubeye gittikçe müracaatte bulunabilirsiniz. İşte müracaat yapabileceğiniz formüller ile ilgili ayrıntılar…

İnternetten çevrimiçi kredi müracaatı

İçinde yer aldığımuz bu dijital çağda kuşkusuz şubeye gitmeden çevrimiçi müracaat inşa etmek devasa basitlik sağlıyor. Bankaların sayfalarından veyahut mukayese sitelerinden başvurda bulunabiliyorsunuz. Bilhassa mukayese siteleri hem bütün bankaların faiz nispetenrı, varsa dosya masrafları ve ödeme sayılarını vererek henüz iyi tek seçenek yapmanızı sağlıyor hatta derhal sonrasında müracaat olanağı tanıyarak vakitten tasarruf sağlıyor. Bunun için webten çevrimiçi müracaat formu doldurmanız yetiyor. Bu tek kredi ön müracaatı oluyor. Ön müracaat edinuz onaylandığında, banka size dönüş yaparak alabileceğiniz kredi sayısını dile getiriyor ve bankaya iletmeniz lüzumlenen vesikaleri sıralıyor. Şayet kendisi bankanızdan müracaat yaptıysanız, kendilerinde ihtiyaç duyulan vesikaler yer aldığı için sizden yine vesika iradeeyebilirler.

SMS kredi müracaatı

Şubeye gitmeden müracaat yapmanın tek başka yolu da SMS vasıtasıyla talepte bulunmak. Yeniden çevrimiçi müracaat gibi bu müracaat da ön müracaat olarak kabul ediliyor fakat, sizden ilk etapta daha düşük malumat isteniyor. Çoğunlukla ilk evrede yanlızca T.C kimlik numaranızı iletmek kafi oluyor. Bunun sebebi, bankalar T.C kimlik numaranızla kredi notunuzu sorgulayabiliyor. Kredi notu, bankaların kredi onayı vermesinde devasa ehemmiyet taşıyor. Bu not, kredi ödeme ve kredi kullanım bağımlılıklarınızı işaret ediyor. Şuana kadarki ödemelerinizi derli toplu yaptıysanız, kredi çıkma bahtınız artıyor. Kredi notunuz düşük ise, ‘Kredi notunu arttırmak için yapmanız gerekli olanlar’ başlıklı yazdığım makaleyizı okumanızı tavsiye ederiz.

Şubeden kredi müracaatı

Bankayla birebir müzakerek istiyorsak, şubeye gittikçe ferdi krediler misyonlusiyle surat yüze konuşarak kredi müracaatında bulunabiliyorsunuz. Yeniden de, şubeye gitmeden evvel bankanın faiz nispetenrı gibi bulgularıni eskiden incelemenız size zaman ilçendıracaktır. Kredi kullanmak iradeenizdeki emeli, ne kadara gereksiniminiz bulunduğunu, ayda ne kadar ödemeyi tasariladığınızı şubedeki misyonluye açıklayarak müracaat prosedürünüzi bitirebilirsiniz. Şubeye giderken kesinlikle yanınıza üstünde T.C’nizin yazılı bulunduğu kimliği almayı unutmamalısınız. Şayet müzakere gerçekleştireceğiniz banka kendisi bankanız değilse, yanınızda gelir vesikasi (maaş bordrosu), ikamet vesikasi veyahut isminiza kayıtlı nihai 3 aya ilişkin elektrik, su, tabiigaz, telefon faturalarınızdan birini götürmenizde yarar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir