Kimler krediye başvurabilir?

Bazı harcamalarınız için bankalardan takviye bulmaya gereksiniminiz var ise, ilk olarak hangi şartlarda krediye başvurabileceğinizi öğrenmelisiniz.

Ceylan Çelik

Kimler Krediye Başvurabilir?

Ev, otomobil alabilmek için veyahut denkim, sıhhat, tatil, bayram harcamaları için nakit gereksiniminiz oldu, bundan sonra borç isteyecek birini bulmak adına ilk yaptığımız şey internet sitelerinden kredi mukayese yaparak kendisimiz için ideal kredi veren bankayı incelemek. Peki kimler krediye Müracaat edebilir, banka kredi müracaatlarında neye ilgi ediyor?
Krediye başvurmak için belirlenmiş şartlarını adına getirmelisiniz. 18 yaşını dolduran gelirini vesikaleyen herkes kredi alabilmek için Müracaat edebilir. Ayrı olarak, çalıştığınız işyerinde 3 ile 6 ay arası sigortanızın ödenmiş olması gerekmektedir.

Kredi müracaatlarının değerlendirilmeye içerlemesı da kimi koşullara bağlı oluyor. Bu noktada kredi notunun ehemmiyeti meydana çıkıyor. Kredi notunuz ne halde, son olarak ne vakit muayene ettiniz?

Kredi notunuzun 1200’den düşük olmaması kredi almanızda devasa rol oynuyor. (Kredi onaylanma ölçütleri bankadan bankaya değiştiğini unutmamalısınız.) Findeks.com internet sitesinden belirlenmiş tek ücret karşılığında Kredi notunuzu öğrenebiliyorsunuz. Kredi notunu arttırmak için yapmanız gerekli olanlari bu yazdığım makaleyizdan öğrenebilirsiniz.

Eğer şu zamana kadar hiç kredi, kredi kartı kullanmadıysanız birine kefil olmadıysanız kredi notunuz olmayabilir. Bu halde ilk sırada aylığınızı aldığınız bankadan kredi kartı müracaatsunda bulunarak kredi notunuzun oluşması için ismim atabilirsiniz.

Eğer idari takibe düştüyseniz kredi notunuz yeniden ‘’0,, sıfır görünebilir. Bu halde kredi kullanmanız olası değil. İdari takipteki borçlarınızı kapattıktan ardından banka ürünlerini kullanmanız banka ile aitizi arttırmanız gerekmektedir. Emniyet tazeliyorsunuz. Paranızı bankaya yatırarak harcamalarınızı banka kartı ile yapılabilirsiniz. Faturalarınızı otomatik ödemeye verebilirsiniz, vs…

Gelirinize makul, ödeme kuvvetinüze göre kredi meblağ için müracaatda bulunmanız banka doğrulusunda kredinizin onaylanma olasılığını artırabilir.

Bankalar Kredi Başvurunuzda Neye Ilgi Ederler?

Kredi Statü Belirleyici Bilgiler: Uygar vaziyeti (evli, bekar), aile konumu (çocuk adedi), mezun bulunduğunuz okul, iş, gelir, telefonlar… Diyeceksiniz ki: “Ne yapıyorlar bu kadar malumatyle?” Güvenilir olun her tek malumat sizin kredinizi geri ödemenizle alakalı riziko çözümlemeinizde kullanılıyor ve bankalar milyonlarca şahsa borç verilen için tüm şunları tek düzenek ve proses ışığıında yapıyorlar.

Kredi Müracaat Bilgileri: Sizin tüketici olarak geçmişte ya da aktüel olarak müracaatda yer aldığınız kredi ürünlerini, talep ettiğiniz sınırleri tarifleyen Bulgular.

Kredi Adisyon Bilgileri: ‘Asıl borçlu’ bulunduğunuz, ‘kefil’ konumunda bulunduğunuz, geçmişte, aktif (açık) kredi hesabınız ve şunlara ilişkin Bulgular (hesabın açılış ve kapanış tarihleri, kredinin meblağ, maaş taksit adedi, ödenmiş meblağ, kalan borcu).

Tüm şunlar kredi değerlendirme prosesini tesirleyen nedenler. Ön görü edeceğiniz gibi, herkesin kredi müracaatsu onaylanacak diye bişi yok.

Kimlerin Kredi Müracaatı Reddedilir?

  • Gelirini vesikaleyemeyen kişilerin,
    -Sigortalı tek işi olmayan veyahut işte 3 ila 6 aydan henüz kısa tek vakit gayret gösteren kişilerin başka bir deyişle sigortalı çalışma müddeti kafisiz kişilerin,
    -Kredi notu olmayan ya da düşük olan kişilerin,
    -Geçmişte bankalarla yaşanılan meseleler hasebiyle idari takibi tespit edilen, avukatlık olan şahıslara banka kredi vermek iradeeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir