Kredi Kartı Hırsızlığına Karşı Kendinizi Nasıl Korursunuz?

Kredi Kartı Kapsamı

Kredi kartı kapsamı müşteriler tarafından sigorta olarak kabul edilir. Kendilerini daha önce dolandırıcılık kurbanı haline getirdiklerini öngörmezler. Birçok kişi, hırsızlığın nasıl yapıldığını bilmiyor. Müşterilerin, mağdurların kartlarını ellerinde bulundurmadan bile hırsızların kart bilgilerini almasının ne kadar kolay olduğunu fark etmesi gerekir. Teknoloji bazen müşterileri güvende tutar ancak aynı zamanda dezavantajları da işe yarayabilir.

Manyetik Kaydırma ve Kredi Kartı Kapsamı

Birçok tüketici kartlarının neden iki veya daha fazla bir makineye aktarıldığını merak ediyor. Normalde, bunun nedeni bir kartı çok yakında koymak veya teknik açıdan bir sorun gibi bazı hatalar olabilir. Herhangi biri gerçek bir nedenden ötürü ikinci kez bir müşterinin kartını kaydırmayı isterse, bu, kişinin bilgi toplamayı planladığı anlamına gelir. Cezai amaçlar için. Bir hırsız artık başkasının iletişim bilgisine sahip. Böylece internet üzerinden mal satın alabilirler ve tüketicinin bir fikri yoktur, çünkü kartı hala çantasında.

Kredi kartı sahtekarlığı kapsamı uzmanları, müşterilere katiplerin bunu yapmasını engellememelerini ve kartlarının gözden kaybolmamasını asla tavsiye etmiyorlar. Bir restoranda, yemek yapanlar kayıt defterine gitmeli veya garsonun masaya bir makine getirmesini sağlamalıdır. Müşterilere, kasiyere kartın arka imzasına bakmaları ve kimlik sormaları tavsiye edilir. Birçok kasiyere adım uygulamıyor.

Kredi Kartı Kapsamı Planı

Tek bir kredi kartı kapsamı planı, yukarıda listelenen adımları ve korunmayan bir sitede hiçbir zaman kart kullanmamak gibi, çok daha fazlasını içerir. Asma kilit sembolünü gören tüketiciler, bir sitenin kredi kartı bilgilerini kullanmak için güvenli olduğunu bilmelerine rağmen, diğer adımların da politika oluşturması gerektiği düşünülmelidir. Müşteriler, korunan sayfalardan çıkmaları, ağ geçidini kapatmaları ve web geçmişlerini silmeleri gerektiğini öğrenmişlerdir. Örneğin, çevrimiçi bankacılığın avantajlarından yararlananlar bunu bir alışkanlık haline getirmelidir.

Kredi Kartı Sigorta ve Teminat

Bireyler sorumlu davransalar ve çok dikkatli olsalar bile, banka kartı hırsızlığının kurbanları olabilirler. Hırsız, hırsız veya hırsızla uğraşırken, kişi aslında kartını kaybeder. Bankadan bakiyelerini kontrol ederken, bir müşteri hiç yapmadığı bilinmeyen masrafları görür ve kartının çalınmamasına rağmen dolandırıcılık kurbanı olduğunu fark eder.

Daha fazla işlem yapılmasını önlemek için polisi ve bankayı çağırmanın yanı sıra, banka tüketicileri başka bir adım atabilir: banka kartı sahtekarlığı kapsamı.

Haberler bilgi ile dolduruldu. tüketicilere satılmaması gereken sigorta ürünleri ve karşı karşıya kaldıkları kıyafetler hakkında. Ayrıca, meşru bankacılık kulüpleri zaten mağdur olan bireyleri korumaktadır. Kişi daha önceki harcamaların tarihini göstererek bir hırsızlık eylemi kanıtlayabilir.

Kayıpların sorumluluğu, yüz dolardan daha az veya hiç olmayabilir; Bir kişi kartını kaybetmediği ve gerçekte bankacılık beyanı hakkında istenmeyen masraflar almadığı sürece sigorta planları bu tutarın üzerine çıkarken, altın kart kapsamı sigorta gerektirmez, ancak kredi kartı sahipleri adına dikkat gerektirir.

Kredi Kartı Teminat Önerileri

Çevrimiçi olurken her zaman bir kişinin kişisel bilgilerini güvence altına alması tavsiye edilir. Kredi kartıyla Hesap, kimlik ve kart gibi ayrıntıların korunmasını sağlamak için izlenecek birkaç ipucu.

Kredi Kartı Kapsamı ile Güvenli Alışveriş Yapma Riskini Düşürme

Çevrimiçi olunca sunulan eğlence ve konfor kabiliyetinin maksimum etkilerini elde etmek için alınabilecek birkaç proaktif ipucu var. Bu adımlar, çevrimiçi alışveriş yapmanın ve kart bilgilerini saklamanın çok güvenli bir yolunu sağlayabilir.

– İnternet amaçlı kullanılan bilgisayar, internette gezinmek için kullanılan bir güvenlik duvarına sahip olmalı ve güncel tutulmalıdır.

– Anti-virüs programı her zaman güncel olmalıdır.

-Bir siteyi satın almak için tüccarın güvenilir bir firma olduğundan emin olun. Yerine getirilen kapsam özellikleri türlerini araştırmanız önerilir.

Şüpheli görünen e-postalar aldığınızda veya kullanıcıdan bir bağlantıyı tıklamasını isteyin. Yanıt vermemeye dikkat edin ve hiçbir zaman bir bağlantıyı tıklamayın, bu kişisel bilgilerinizi açığa çıkarma tehdidini açabilir.

-Sadece özel numara ve karakterlerle karıştırılmış yedi karakterden uzun olmayan şifreleri kullanın. Kullanılan her site için yeni şifreler oluşturmanız tavsiye edilir.

-Kullanıcılar, asma kilit simgesi gibi bir tarayıcının durum çubuğunda bulunan güvenlik sembollerini kullanabilirler. Bu düğmeyi kullanmak, yalnızca satıcının kullanıcının ödeme bilgilerini görebilmesini sağlayabilir.

Kredi Kartı güvenliği için casus yazılımların farkında olun

Casus yazılım, kullanıcının programı bildiğini bile bilmeden bilgisayara yüklenen bir yazılımdır. Yazılım, kredi kartlarındaki kişisel verileri takip etme ve çevrimiçi olarak kullanma yeteneğine sahiptir. Casus yazılımları kullanıcının sisteminden uzak tutmak için birkaç ipucu.

-Sadece güvenilir web sitelerinden indirildikten sonra, casus yazılımların bilgisayara yüklenebilmesi için ücretsiz uygulamalar önden yapılabilir.

-Güncel tipte bir işletim sistemi kullanmak ve yüksek güvenlikli bir sistem seçmek, yetkisiz indirmeleri önlemeye yardımcı olacaktır.

– Virüsten koruma ve casus yazılım önleme yazılımı yalnızca iyi bir üne sahip bir satıcıdan satın alınmalıdır. Bu programlar güncel olmalıdır ve düzenli taramaların kullanılması bilgisayarın güvenliğini daha da artırabilir.

-Pop-up engelleyicileri, istenmeyen yazılım yüklemelerini uzak tutmak için kullanılabilir.

-Kredi Kartı Kapsamındaki Durum Tespiti Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir